Planowanie wymarzonej wycieczki jest bardzo miłym - jednak wcale nie prostym zajęciem.

Gdy turysta, kierownik wycieczki lub jej pilot zamierza ograniczyć się do najbardziej typowego dla Gór Świętokrzyskich programu oferowanego na trasie "Pętla świętokrzyska" - wtedy (podążając szlakiem nieskończonej liczby swoich poprzedników) trafia na szeroko otwarte drzwi muzeów, oraz swobodny dostęp do zabytkowych wnętrz kościołów, klasztorów oraz do miejsc widokowych.  Pod warunkiem jednakże, że nie pojawił się u wrót pobenedyktyńskich zabudowań klasztornych na Św. Krzyżu późnym popołudniem, lecz standardowo rozpoczynał swoją wędrówkę z Przełęczy Huckiej lub od figury Św. Emeryka w Słupi Nowej w godzinach przedpołudniowych.

Sprawa nie jest już tak prosta, gdy turysta jest ambitny oraz wymagający i pragnie obok standardu "zaliczyć" tego samego dnia zabytkową walcownię w Sielpi Wielkiej, lochy Sandomierza oraz zabytki Wiślicy - oczywiście bez nerwowej pobudki o brzasku i zbędnego pośpiechu na trasie wycieczki...
Powiedzmy to sobie otwarcie.  Województwo Świętokrzyskie posiada tak wielkie bogactwo zabytków, że i po miesiącu nieustannego wędrowania okazuje się, iż lista obiektów godnych odwiedzenia nie została jeszcze zamknięta.

Jak zaplanować swoją  wycieczkę, aby:
1. nie była męczącą gonitwą - lecz atrakcyjnym wypoczynkiem.
2. zawierała w swoim programie możliwie największą liczbę interesujących miejsc.

CENNIKNależy szczegółowo uzgodnić terminy odwiedzin z właścicielami lub zarządcami niektórych obiektów (np. takich jak Jaskinia Raj) oraz zdobyć niezbędne, ale szczegółowe informacje na temat wstępu do innych miejsc, by móc właściwie skoordynować program, albo...
...albo dać sobie
święty spokój z tą nudną robotą i zostawić ją mnie - przewodnikowi "Zbójowi Szydle".

Wystarczy na
zboj.szydlo53@gmail.com wysłać prostą listę swoich oczekiwań.

Za niewielką dodatkową opłatą (w wysokości od 50 do 90 zł netto - do uzgodnienia), zajmiemę się ułożeniem (najefektywniejszego z możliwych) planu realizacji tych oczekiwań (program wycieczki). Przedstawię wam "marszrutę", według której sami, lub w moim towarzystwie, zwiedzicie wybrane przez was miejsca w sposób najmniej męczący i najbardziej efektywny.
Podpowiem, co jeszcze możecie zobaczyć "po drodze" lub sam zaproponuję Wam odwiedziny ciekawych miejsc, aby wypełnić Wasz program zwiedzania. Będzię się cieszyć razem z Wami, gdy pełni wrażeń i miłych wspomnień będziecie opuszczać "krainę mitopłodów" Województwa Świętokrzyskiego.
Niech słowiańska bogini Pogoda sprzyja Waszym eskapadom !
Powrót
              na stronę domową.MENU


DOMOWA
  Powrót na stronę domową.


lysa.gora@wp.pl
Radosny licznik odwiedzinKrzysztof Majcher © Copyright 2005 (e-mail:  webmaster)